Cizinci ve svém městě

Stejně jako církve, kterým Petr psal, jsme i my křesťanskou menšinou v našich městech. Jak žít život, jako křesťan, když jsme v menšině?

Život bez Boha nemá smysl

(1. Petrova 5) Vašek se zamýšlel nad tím, jaký má život smysl. Co máme jako křesťani dělat a čemu se věnovat, ve světle toho, co nás v budoucnosti čeká?

Bůh je hrdina

(1. Petrova 4:7-11) Co byste dělali, kdyby byl poslední den světa? Vašek a Bedřich mluví o dvou nejdůležitějších věcech, které můžeme ve světle konce dělat. Kdybyste se ohlédli za svým životem, byl by Bůh hrdina vašeho příběhu?

Trpím nespravedlivě

(1. Petrova 3:13-22) Zase něco o utrpení? Trpíme spravedlivě? Trpíme nespravedlivě? Pomlouvají nás ve škole? Jak se máme chovat?

Ženy, podřizujte se svým mužům

(1. Petrova 3:1-7) Bible mluví o tom, že se mají ženy podřizovat mužům. Co to znamená? Není to jen kulturní věc 1. století? Platí to pořád pro nás? Jestli ano, co to znamená a jak to vypadá?

Křesťanství je boj

(1 Petrova 2:11-15) Křesťanství není vždy jen procházka růžovým sadem, nebo dýchanek s Biblí v ruce. Je to život, který vyžaduje pevná rozhodnuti a boj. Vašek mluvil o třech věcech, kterým se máme věnovat.

Identita

(1. Petrova 2:9-10) Co tvoří naší identitu? Kdo jsou křesťané? A jak s tímhle vším souvisí Harry Potter?

Boží telenovela

(1. Petrova 1:22-2:3) Tohle slovo bylo o lásce. Kdo koho a jak miluje. Jak máme milovat my? Nasazujeme masku ideálního super křesťana, když jsme v kostele? Jsme pokrytci? Co s tim?

Jsme Blázni

(1. Petrova 1:14-21) Vašek se s klukama bavil o tom, jakým způsobem jsme my křesťani blázni.
  • 1
  • 2