To nejlepší teprve příjde

To nejlepší teprve příjde

(Rút 4) Jak žít ve světle toho, že to nejlepší teprve přijde? Zakončili jsme sérii. Jak příběh Rút končí? Co si z toho vezmeme? Na konci svědectví Markétky a křest!

Krok víry

(Rút 3) Noemi a Rút se dostávají do zvláštní situace. Je potřeba udělat krok víry, něco podniknout. Jejich rozhodnutí je zvláštní, ale možná nám pomůže v našich vlastních rozhodnutích, když se podíváme, co vše je za tím.

Náhody nejsou

(Rút 2) Někdy se události v našem životě můžou zdát jako náhody. Ve skutečnosti není nic, co by Bůh neměl pod svou kontrolou a neřídí do svých konců. Mluvili jsme taky trochu o tom, jak má vypadat opravdový muž a jak je druhá kapitola Rút krásným stínem toho, co přišlo v Ježíši Kristu.

Lepší, ne lehčí život

(Rút 1) I když všechno kolem nás vypadá, jako by bylo proti nám, tak to neznamená, že Bůh zapomněl. I když se nám dějí věci, které neumíme vysvětlit, tak to neznamená, že Bůh mlčí a nepracuje. Noemi přišla o všechno, o rodinu, o majetek. Nedostala žádné vysvětlení. S prázdnou a  se svojí novou snachou Rút se vrací zpátky do města, ze kterého se odstěhovala. Sleduj jejich příběh.